Ocean Serisi

Ocean 8, Ocean Twelve, Ocean Thirteen, Ocean's 8 filmlerini sitemizden keyifle izleyebilirsiniz.

 • 1. Ocean's Eleven (2001)

  Ocean's Eleven

  Danny Ocean, görünümü itibari ile oldukça şık ve modern bir adamdır. İster el alışkanlığı deyin, isterseniz hobi fakat Danny, birşeyler çalarken oldukça eğleniyor. Kendisinin bir türlü hırsızlık olarak tanımlayamadığı bu durum, onun neredeyse günlük eğlencesi haline geliyor. Hırsızlık suçundan dolayı, New Jersey hapishanesinde 24 saat boyunca tutulan Danny, çıktığında kaldığı yerden devam ediyor. Hatta hapishaneden çıkma hazırlığı yaparken, bir yandan nerede hırsızlık yapabileceğini düşünüyor ve planlıyor. Ne olursa olsun, Danny’nin 3 kuralı vardır. Bu üç kural onun için oldukça önemlidir ve aynı zamanda hayat felsefesidir. Kimseye zarar verme, hak etmeyen kimseden bir şey çalma, hayatı kaybedecek hiçbir şeyin yokmuş gibi karşıla.. Bu felsefeye göre hareket eden Danny, tarihte yapılmış en büyük kumar soygununa öncülük etmiş bir kişidir. Bir takım sebeplerden dolayı Danny eşinden ayrılmıştır. Hapishaneden çıkarken aslında aklındaki ilk şey eski karısı ile barışmaktır. Bir yandan da soygun planlarını gerçekleştirmek isteyen Danny, özenle seçmiş olduğu 11 adamla birlikte işe koyulur.

 • 2. Ocean's Twelve (2004)

  Ocean's Twelve

  Acımasız ve kural tanımaz iş adamı Terry Benedict, geçen yıllarda bir ekip tarafından soyulmuştur. Ekip ünlü iş adamından tam olarak 160 milyon dolar vurgun yapmıştır. Planlarını profesyonelce uygulayan bu ekip, sanki hiç amatör bir ekibe benzemiyordu. Ünlü iş adamı Terry, bu olayın peşine düşse de zamanla olayın faillerine ulaşamaz. Bu olay böylece kapanır. Vurgunun üzerinden tam 3 yıl geçer. 3 yıl boyunca, soygunu gerçekleştiren ekip 160 milyon doları arasında paylaşır. Grup üyeleri elde ettikleri bu parayla tamamen yasal ve huzurlu bir hayata sahip olmak isterler. Fakat para biraz olsun suyunu çektiğinde, grup üyelerinden birisi ünlü iş adamına olayı anlatır. Karşılığında ise daha yüksek bir miktar para ister. 3 yıl sonra ünlü iş adamına yapılan soygunun Danny Ocean ve ekibi tarafından yapıldığı gün yüzüne çıkar. Yıllar sonra özenle kenarda biriktirdiği ünlü iş adamının Las Vegas kasasındaki paranın her kuruşunu çalmanın acısı bu saatten sonra çıkacaktır. Ünlü iş adamı çalınan paraların her kuruşunu geri ister.

 • 3. Ocean's Thirteen (2007)

  Ocean's Thirteen

  Uzun bir aradan sonra Danny, ekibi ile birlikte bir kumarhane işine atılır. Kumarhaneyi işleterek, tüm olaylardan uzak kalmaya çalışırlar. Artık herkesin iyi kötü geliri olmasını, ekibiyle yan yana olsa da herkesin başının çaresine bakmasını isterler. Fakat ne yazık ki olaylar Danny ve ekibinin peşini bırakmaz. Ekibi ile birlikte artık kendi halinde, kendi hayatlarını süren kişiler olmak isteyen Danny, birden bire kendini akıl almaz bir olayın içerisinde bulur. Dünyanın en acımasız kumarhane sahiplerinden Willie Banks, Danny’nin ekibinden birine kaldırılamayacak bir kazık atar. Bu olaydan sonra, Danny ve ekibi geri döner. Acımasız ve kural tanımaz kumarhane sahibi Willie Banks ile ciddi bir mücadele verirler. Ekibin bir araya gelmesi için adeta bahane olan bu olay, kazık atılan Reuben Tishkoff’ın işine gelir. Bu durumu avantaja çevirmeye karar verir. Danny’nin ekibinin tekrar birleşmesi ile, bir yandan kumarhane işletirken, bir yandan yeraltı dünyasında dönen tüm olaylara bulaşmaya başlarlar. Farklı işlere bulaşan ekip, içinden çıkılmaz bir sürece girer ve film tam olarak burada başlar.

 • 4. Ocean's Eight (2018)

  Ocean's Eight

  Bundan önceki serilerde Danny Ocean’ın maceraları ve başına gelen olaylar konu alınırdı. Ocean’s 8 tamamı ile bambaşka. Gary Ross’un direktörlüğünü yaptığı Ocean’s 8, Danny’nin kız kardeşi olan Debbie’nin maceralarını konu alıyor. Debbie bilinmedik bir sebepten dolayı hapse mahkum edilir. Bu karanlık olayın arkasını araştırmak isteyen Danny, geçmişteki tüm başarısına rağmen elle tutulacak bir ipucuna ulaşamaz. Zaman geçtikçe hapishanede bunalan ve artık kişisel bozukluklara meyilli olan Debbie, nihayet 5 yıl süren hapis cezasının sonuna gelir. Hapisten çıkan Debbie (Sandra Bullock), hemen aklında dolaşan planları gerçekleştirmek için işe koyulur. En ihtişamlı günlere dönmeyi hayal ederek, New York City’de düzenlenen MET Ball gala gecesine gider. Planı ise eğlence değildir, gala gecesinde Daphne Kluger’a takılan 150 milyon dolarlık gerdanlığı çalmaktadır. Aslında paha ağır olmasına rağmen, çalınması kolay gibi görünse de olay sanıldığı gibi değildir. Bu gerdanlığı elde etmek için mutlaka sıkı bir plan gerekir. Bunun için ise, bir ekip şart. Debbie, hemen düzenlenen geceye yetiştirmek üzere detaylı bir plan yapar ve bayanlardan oluşan ekibin kurar.