Harry Potter Serisi

Harry Potter boxset seri olarak tüm filmlerini bu koleksiyonda rahatça izleyebilirsiniz ;)

 • 1. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 (2011)

  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2

  Harry Potter serisinin önemli filmleri arasında yer alan Harry Potter ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2, hikaye kaldığı yerden devam ediyor.Harry Potter, Harmonie ve Ron, Lord Voldemort’un ruhunun kısmen de olsa parçalarını olarak yok etmiştir. Diğer taraftan Dumbeldore tarafından verilen görevi başarmak için çaba göstermektedirler. Fakat bu görevi tamamlamak o kadar kolay olmayacaktır. Çünkü bir tarafta ölüm yiyenler ile ölüm kalım savaşı verirken, diğer tarafta iyice güçlenmiş ve kötülük saçmaya devam eden Voldemort ile uğraşmaları gerekmektedir. Lord Voldemort’tan kaçmak zorunda olan Harry Potter ve arkadaşları ölüm yiyenlerin dışında Hortkuluklar'ı da yok etmek zorundadır. Ölüm Yadigarları’nın gizemini çözmek için elinden gelen her şeyi fazlasıyla yapan bu ekip, kendilerini serinin en görkemli savaşının ortasında bulacaktır. Artık adım adım sona doğru yaklaşılmaktadır. Her iki tarafta sahip olduğu tüm güçlerini ortaya koyacaktır. Bu savaş sırasında Harry Potter aynı zamanda kendi hayatı ve geçmişi ile alakalı olan çok sayıda sırrı da öğrenecektir. Harry Potter çok önemli bir karar vererek hayatındaki en büyük fedakarlığı yapmalıdır.

 • 2. Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

  Harry Potter ve Felsefe Taşı

  Harry Potter'ın yaşadığı dünya ikiye ayrılmıştır. Bir yandan büyücüler ve cadılar yer alırken diğer yanda muggle olarak adlandırılan yani büyücü, cadı olmayan normal insanlar yer almaktadır. Harry Potter muggle olan halası ve amcası ile sıran, zor bir hayatın içerisinde yaşamaya çalışıyordur. Fakat bir gün çok farklı güçlere sahip olduğunu keşfetmeye başlar. Yılanlar ve benzeri canlılar ile konuşabilmesi onun ilk keşfettiği sıradışı özelliklerinden birisi olur. Diğer yandan aşırı derecede sinirlendiği, kızdığı anlarda farklı tepkiler verdiğini ve bu tepkiler neticesinde etrafta yer alan eşyaların bir anda hareket etmesine neden olduğunu görür. Artık o sıradan hayatı bir anda farklı bir noktaya gelir, eşyaları hareket ettirme gibi bir güç ve hayvanlar ile konuşabilme gibi bir yetenek ortaya çıkmıştır. Tüm bunları öğrendikten sonra ise artık asıl dönüm noktasını Hogwarts adlı Büyücülük ve Cadılık üzerine eğitim veren okulun daveti ile yaşayacaktır. Harry Potter bu okul ve yeni eğitim hayatı ile birlikte büyücü adayıdır, macera ise başlamaktadır.

 • 3. Harry Potter ve Sırlar Odası (2002)

  Harry Potter ve Sırlar Odası

  Serinin ilk filminde aldığı davetiyeyi kabul eden ve Hogwarts'da yer alan okula başlayan Harry Potter ilk yılını bitirmiş, ikinci yılına başlamaktadır. Serinin bu ikinci filmi ise Harry Potter'ın okuldaki 2. yılı ile birlikte başlayan macera dolu süreci ele alır. O güne kadar okulda yaşanan sorunlar, taşlanan öğrenciler ve tüm bunlardan dolayı suçlu görünen Harry Potter aslında maceraya erken başlamıştır. Çünkü ilk yıldan sonra yaz tatilinde Dobby adlı bir cin ile tanışmıştır, bu cin ona görünmüş bir şeyler anlatmıştır. Harry Potter, ona görünen cin Dobby'e göre büyük bir tehlike altındadır. Hatta bu sebeple okul tarafından hazırlanan trene binmesini bile engeller. Diğer yandan arkadaşları ile yaşadığı sorunlar farklı bir hayalet olan Mızmız Myrtle ile tanışmasına da sebep olur. Tüm bu olaylar, Harry tarafından yazılan günlük ve en nihayetinde Hagrid'e ait bilgiler ile birlikte ulaştığı sırlar odası. İşte bu oda Harry Potter 2 Sırlar Odası'nın da konusunun asıl olarak başladığı yer olacaktır.

 • 4. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004)

  Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

  Kötü Marge hala gece havada süzülmeye başladığında, Harry Hogwarts'daki 3. yılında neler olacağını düşünmeye başlar. "Hızır Otobüs"le yaptığı yorucu Harry, artık büyücülük ve cadılık eğitimi veren okulunda 3. yılına gelmiştir. Hogwarts ilk 2 yılda çok yorulmuş bir çok ummadığı macera ile karşı karşıya kalmıştır. Kötü amaçlı Marge ise hala havada süzülmekte, varlığını göstermektedir. Tabi diğer yandan tren yolculuğu yapmayan bunun yerine Hızır Otobüs ile oldukça yorucu bir yolculuk yapmış olan Harry Diagon Yolu taraflarına gelmiştir. Bu yol onu bu sefer hapishaneden kaçmış olan Sirius Black ile tanıştırmış olacaktır. Hogwarts hem Harry hem de arkadaşları için önemli şeyler öğrenmelerine de olanak tanımıştır. Hipogrif'a nasıl yanaşılır, farklı şekillere giren canlılar ve hatta biraz zorlayınca zaman yolculuğu gibi konularda dahi bir şeyler öğrenmişlerdir. İlk 2 filmde başlayan macera Alfonso Cuarón tarafından yönetilen serinin 3. filminde çok daha farklı ve heyecan dolu bir serüven halinde ilerler. Zira ulaşılması gereken bir kale, büyülerle kaplı kale duvarları gibi zorlu bir süreç onları bekler. Tutsak ve tutsağı hedefleyen macerada süreç nasıl işleyecek, nerelere ilerleyecek göreceğiz.

 • 5. Harry Potter ve Ateş Kadehi (2005)

  Harry Potter ve Ateş Kadehi

  Harry Potter artık dördüncü film ile çok daha karmaşık detayların ve heyecan verici maceraların içerisinde yer almaya başlar. Özellikle de Üçbüyücü Turnuvası gibi büyücülük alanında bir hayli popüler olan bir turnuvaya seçilmiş, davet edilmiş olması onu hem mutlu etmekte hem de izleyenler için serüveni çok daha heyecanlı bir hale getirmektedir. Bu turnuva hem kendisinin eğitim gördüğü Hogwarts adında ki büyücülük okulunun hem de Avrupa'da yer alan diğer büyük büyücülük okullarının en iyi, en bilinen öğrencileri ile Harry'nin mücadele etmesi anlamına gelir. Bir yandan mutlu diğer yandan bu kadar önemli rakiple nasıl mücadele edeceğini düşündüğü için tedirgin bir Harry vardır. Her zamanki gibi arkadaşları onu yalnız bırakmamakta ve bu turnuva serüveninde, öncesinde en iyi şekilde hazırlanması için yardımcı olmaktadırlar. Hem kendi tanıdığı rakipleri hem de uzak diyarlardan gelmiş olan rakipleri ile Harry Potter'ın nasıl mücadele ettiğini serinin dört numaralı filminde izlemeye başlıyoruz.

 • 6. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2007)

  Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

  Harry Potter ve Zümrüanka Yoldaşlığı'nda heyecan ve merakla beklenen serüven hiç hız kesmeden devam etmektedir. Harry buruk geçirdiği yaz tatilinin ardından Hogwards' a dönmüştür. Privet Drive’da yaz tatilinin bu şekilde geçmesinin sebebi okulundaki sınıf arkadaşlarından ve yakın dostları Ron Weasley ve Hermione Granger’dan haber alamamasıdır. Okuluna dönen Harry kuzeni ile birlikte ruh emicilerin saldırısına maruz kalır. Bu saldırıya karşılık veren Harry yanlış bir hareketinden dolayı Sihir Bakanlığı tarafından suçlu bulunur. Ancak Dumbledore yardımı ile bu durumdan kurtulur. Voldemort geri dönmüş ve kötü emellerini gerçekleştirmek için kaldığı yerden kötülüklerine devam edecektir. Bunun için Dumbledore 'Zümrüanka Yoldaşlığı' nı tekrar bir araya getirerek Voldemort'a karşı bir mücadeleye girişir. Sihir Bakanlığı ve tüm büyücüler alemi Voldemort'un geri döndüğüne inanmamaktadır ve bu durum için önlem almamaktadır. Bu durum karşısında Harry Poter ve Dumbledore bu kötülüğe karşı yalnız savaşacaktır. Öğrencilerin karanlık büyükleri öğrenmesi ve kendilerini korunamaları için olan ders 'Karanlık Sanatlara Karşı Savunma Dersi' ndeki büyü kısmı müfredattan çıkarılır. Harry Poter Voldemort ile arasında bir bağ oldunun bir süre sonra farkına varır ve Voldemort'un yapacaklarını önceden fark eder. Bu olağan üstü yeteneğini Harry kullanarak Voldemort'un yenebilecek mi?

 • 7. Harry Potter ve Melez Prens (2009)

  Harry Potter ve Melez Prens

  Harry Potter ve Melez Prens'te Sihir Bakanlığı'ın düşüncesi değişerek artık Harry'nin söylediklerine inanmaktadır. Voldemort'un geri döndüğünü kabullenen Sihir Bakanlığı da artık Harry'nin yanındadır ve ona Güvenmektedir. Harry' e 'Seçilmiş Kişi' ismini vermişlerdir. Harry Potter Hogwarts’ta altıncı senesini de heyecan ve mücadele dolu bir yıl olarak geçirecektir. Harry, Profesör Snape ile ilgili çok şaşıracağı bir gerçeği öğrenir. Profesör Snape Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni olduğu gerçeği ile yüzleşir. Profesör Snape'in yerini Horace Slughorn doldurmak için bu görevi üstlenir. Bir gün Profesör Slughorn'un dersinde iken Harry kitaplıkta bulunan kitaplardan bir tanesi habersiz bir şekilde alır. Bu kitabın içerisinde bir not vardır ve kitapta Melez Prens hakkında bir takım büyülerle ilgili içerikler, önemli bilgiler yer almaktadır. Buradaki bilgilerle ve kendi bilgilerini harmanlayan Harry bir iksir elde eder. Dumbledore, aynı zamanda Harry'e kendi derslerinin dışında özel olarakta ayrıca dersler vermektedir. Dumbledore'nun Voldemort hakkında gerçek olduğunu düşündüğü bir varsayımı vardır. Voldemort'un ölümsüzlüğü elde edebilmek için ruhunu 7 parçaya bölüğünü düşünmektedir. Bu 7 parçayı da Hortkuluk denen 7 nesneye hapsettiğinden emindir. Bu yedi parçayı bulmak Harry ve Dumbledore için hiçte kolay olmayacaktır.

 • 8. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1 (2010)

  Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 1

  Karanlık Lord kendi gücünü günden güne artırırken artık iyiler de saldırıya geçecek. Sihir dünyasında başlayan büyük savaşı nefesinizi tutarak izleyeceksiniz. Harry Potter bu bölümde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu`da yedinci senesindedir ancak bu sene okuluna dönmeyecektir. Bu yolculukta Harry'ye en yakın arkadaşları olan Ron ve Hermione de eşlik edecek ve macera dolu serüven başlayacaktır. Voldemort'un sahip olduğu 7 tane Hortkuluklar'ı bulmak için çıktıkları bu yolda Dumbledore'un yardımlarından uzak ve profesörleri olmadan artık sadece üçü vardır. Aralarındaki dostluk bağı ve güven artık eskisinden daha da önemlidir. Ancak bu 3 arkadaşı ayırmak ve güçlerini yok etmek için Karanlık Güçler de peşlerindedir. Voldemort'un Ölüm Yiyicileri kötü emellerini gerçekleştirmek üzeredir ve savaş başlamıştır. Büyü Bakanlığını ele geçirmişler istedikleri gibi hükmekteydiler. Ancak asıl amaçları seçilmiş kişi olan Harry Potter'ı yakalamaktır. Harry bulunmadan önce Hortkuluklar'ı ulaşmak zorundadır. Ancak Harry bunları ararken bir sır perdesini aralar 'Ölüm Yadigarları Efsanesi'. Eğer Voldemort bu efsaneyi gerçekleştirirse istediği amaca ulaşacaktır. Ama Harry ve arkadaşları bunu engellemek için ellerinden geleni yapacaklardır.